قانون کپی رایت در اینستاگرام و 4 روش کاربردی برای حل مشکل کپی رایت

حل قانون کپی رایت در اینستاگرام

قانون کپی رایت در اینستاگرام یکی از قوانین اینستاگرام است که شاید برای شما هم مشکل ساز شده باشد. ما در این مقاله می گوییم که قانون کپی رایت در اینستاگرام چیست؟ قوانین کپی رایت شامل چه چیز هایی می شود؟ چگونه مشکل کپی رایت را به آسانی حل کنید.

قانون کپی رایت چیست؟

کپی رایت یا برگرداننده فارسی آن حق نشر ، حق نسخه برداری یا … قانونی است که از حق نشر انتشار کننده اثر حمایت می کند. به این معناست که سازنده یک اثر حق مالکیت آن اثر را دارد و شخصی دیگر نمی تواند از آن برای خود استفاده کند. برای استفاده باید از صاحب اثر اجازه بگیرد این اثر می تواند موسیقی ، ویدیو و… باشد.

کپی رایت در اینستاگرام چه چیز هایی را شامل می شود؟

حال که با مفهوم کپی رایت آشنا شدید وقت آن می رسد که بدانید کپی رایت در اینستاگرام به چه صورت است و چه چیز هایی را شامل می شود. تحت قوانین اینستاگرام شما نمی‌توانید محتوایی که موجب نقض حقوق شخص دیگری می‌شود را به اشتراک بگذارید. به عنوان مثال شما نمی‌توانید عکسی را از پیج شخصی فردی دانلود کنید و آن را در پیج خود یا یک پیج عمومی به اشتراک بگذارید. چرا که این کار باعث نقض حریم شخصی فرد مذکور می‌شود.

مواردی که نقض قانون کپی رایت در اینستاگرام هستند:

  1. اشتراک گذاری یک موزیک، حتی در صورتی که آن را خریداری کرده باشید.
  2. اشتراک گذاری یک ویدئو با پخش صدای یک موزیک کپی رایت در پس‌زمینه
  3. اشتراک گذاری پستی از یک هنرمند بدون تخصیص حق کپی رایت به او
  4. کپی از یک محتوا و استفاده از آن در راستای تبلیغات
  5. ویرایش کردن محتوای شخص دیگری
  6. محتوایی را از یک شبکه اجتماعی دیگر دانلود کرده باشید و یا آن را از گوگل دانلود کرده باشید.

حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام

راه های متعددی برای حل مشکل کپی رایت در اینستاگرام وجود دارد. ما چند نکته را برای شما عزیزان می گوییم با ما همراه باشید تا چند نکته را برای شما عزیزان بیان کنیم.

1.نوشتن نام صاحب اثر در کپشن

یکی از راه های اولیه و مطمئن که شما عزیزان می توانید انجام دهید نوشتن نام صاحب اثر در کپشن است. با این کار از لحاظ اخلاقی قوانین کپی رایت اینستاگرام را رعایت می کنید. صاحب هر موسیقی برای تولید اثر خود زحمت بسیاری کشیده است و باید نامش در اثر ذکر شود.

2.درخواست تجدید نظر بدهید

اگر اینستاگرام پستی را مبنی بر عدم رعایت کپی رایت پاک کرد نگران نباشید. می توانید درخواست تجدید نظر برای اینستاگرام بفرستید برای این کار زمانی که نوتیفیکیشنی برای کپی رایت مطابق تصویر زیر برای شما ارسال شد. روی گزینه See what’s wrong کلیک کنید تا صفحه تجدید نظر برای شما باز شود.

کپی رایت در اینستاگرام

بعد از کلیک روی گزینه See what’s wrong صفحه ایی جدید برای شما باز می شود. که در آن ارور Your Video has been Removed را مشاهده می کنید روی گزینه Appeal کلیک کنید.

کپی رایت در اینستاگرام

بعد از اینکه روی گزینه Appeal کلیک کردید در صفحه جدید باید تایید کنید که شما اجازه پخش موسیقی یا ویدیو مورد نظر را دارید. برای این کار روی کادر I agree تیک را بزنید و بعد ار آن electronic signature یا امضای الکترونیک خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که امضای الکترونیک همان آیدی شماست و بعد روی دکمه Appeal کلیک کنید تا مسئولیت پخش بر عهده شما قرار بگیرد.

حل مشکل ارسال نشدن پست

پس از گذشت چند دقیقه ویدیو شما دوباره پست می شود و نوتیفیکیشن آن برای شما ارسال می شود.

3. موسیقی هایی که کپی رایت ندارند

می توانید موسیقی هایی را انتخاب کنید که قانون کپی رایت ندارند و به راحتی و بدون دردسر پست های خود را به اشتراک بگذارید. نکته ایی که وجود دارد شما می توانید از ریمیکس موسیقی هایی که کپی رایت شامل حال آن ها می شود استفاده کنید در ریمیکس چون موزیک شامل تغییراتی می شود شامل کپی رایت نمی شود. می توانید ریمیکس آن را پیدا کنید و برای پست خود اعمال کنید.

4. به اینستاگرام توضیح دهید

زمانی که اینستاگرام پست شما را حذف می کند شما می‌توانید با ذکر دلیل برای این برنامه آن‌ها را قانع کنید که با روش درستی از محتوای شخص دیگر در حال استفاده هستید. برای این کار به روی پست حذف شده در بخش نوتیفیکیشن اینستاگرام کلیک کنید

حل مشکل ارسال نشدن پست

بعد از کلیک روی نوتیفکیشن با دکمه‌ی Submit Dispute مواجه می شوید روی دکمه کلیک کنید.

حل قانون کپی رایت در اینستاگرام

در قسمت بعد شما می توانید برای اینستاگرام توضیح دهید که به چه دلیل این پست را به اشتراک گذاشته‌اید و اصلا قصد ندارید تا حقوق صاحب اثر را از بین ببرید. شما هم می توانید در بخش توضیحات به اینستاگرام توضیح دهید و هم می توانید یکی از آیکون ها را انتخاب کنید. اگر توضیح شما برای اینستاگرام منطقی بود پست شما به صورت خودکار ارسال می شود.

کپی رایت در اینستاگرام

مقالات دیگر

9 تا از بهترین ربات های تلگرام | ربات های کاربردی تلگرام

هشتگ اینستاگرام | لیست پربازدیدترین هشتگ های اینستاگرام

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.