دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

با توجه به گسترش فضای مجازی و محبوبیت اینستاگرام میان تعداد زیادی از افراد جامعه، و مهم بودن تعداد فالوور، لایک و… برای کاربران این شبکه اجتماعی، خوب است در رابطه با باید ها و نبایدهای فعالیت در اینستاگرام اطلاعاتی کسب کنیم. به ویژه در متن پیش رو قصد داریم در ارتباط با اینکه دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ صحبت کنیم

اگر شما هم صفحه‌ای در اینستاگرام دارید که در حال توسعه آن هستید، حتما بعد از مدتی با این سوال مواجه شدید که دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ در این متن همراه ما باشید تا مهم‌ترین این دلایل را با یکدیگر بررسی کنیم. بعد از مطالعه حتما از راهنمایی‌های ذکر شده استفاده کنید تا شاهد رشد چشمگیر فالوورهایتان باشید.

اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام برنامه‌ای رایگان و آنلاین برای به اشتراک گذاری تصاویر و یکی از پلتفرم‌های رایج شبکه‌های اجتماعی است. که در سال 2012 توسط فیس بوک خریداری شد. این برنامه این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را با درج متن در قسمت کپشن، آپلود کنند. همچنین با وجود امکان درج لوکیشن و هشتگ‌ها شرایط برای جستجو و یافتن پست کاربر توسط دیگر کاربران این شبکه اجتماعی فراهم می‌شود. هر پستی که توسط کاربر به اشتراک گذاشته می‌شود، برای دنبال کنندگان آن شخص در صفحه اصلی‌شان بالا می‌آید. همچنین اگر قوانین الگوریتمی اینستاگرام رعایت شود، این پست‌ها شانس حضور در قسمت سرچ اینستاگرام را هم دارند. البته باید توجه داشت تنها کسانی که صفحه اینستاگرام‌شان عمومی است از این امکان برخوردارند. اطلاعات کاربران و پست‌هایشان در حالت خصوصی تنها برای کسانی که خودشان اجازه دهند، یعنی فالوورهایشان نمایش داده خواهد شد.

درست مثل دیگر شبکه‌های اجتماعی، کاربران اینستاگرام هم توانایی لایک کردن، گذاشتن نظر، سیو کردن مطلبی که پسندیده‌اند و همینطور به اشتراک گذاشتن پست‌ها را دارند. و بخش دایرکت اینستاگرام امکان تعامل و صحبت کردن به صورت خصوصی را نیز برای کاربران فراهم کرده است. در اینستاگرام امکان تماس تصویری و صوتی با دوستان‌تان نیز وجود دارد. همچنین برگزاری لایو از دیگر امتیازات این شبکه اجتماعی است که ارتباط به صورت زنده و در لحظه را برای کاربر و دنبال کنندگانش امکان پذیر کرده است. این شبکه اجتماعی پرطرفدار در دنیا، تشابهات فراوانی با یوتیوب دارد. و به علت فیلتر نبودن در کشور ما، به نسبت دیگر شبکه‌های اجتماعی بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. در این برنامه که موفقیت شما در آن توسط تعداد فالوور‌هایتان سنجیده می‌شود، اگر با از دست رفتن دنبال کنندگان مواجه شوید حتما برایتان سوال می‌شود که دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

در پست گذاشتن تعادل ندارید

بار دیگر منصفانه به فعالیت‌هایتان در استوری‌ها و همچنین پست‌هایتان نگاه کنید. آیا اغلب بیش از اندازه و در زمان‌های نزدیک به هم پست می‌گذارید؟ اگر روزانه چندین پست در صفحه اینستاگرام‌تان دارید، بدانید که در این کار زیاده روی کرده‌اید و بیش از آنچه که لازم بوده فعالیت داشته‌اید. اگر دنبال کنندگان شما هربار که اینستاگرام‌شان را باز می‌کنند با پستی از شما مواجه شوند. و چند پست از صفحه شما را رد کرده و بعد به باقی پست‌ها برسند مطمئنا از این مسئله به خشم آمده و برای آنفالو کردن شما اقدام خواهند کرد. پس کمتر پست بگذارید اما با کیفیت بیشتر.

و در نقطه مقابل، آیا به ندرت محتوایی را در صفحه‌تان به اشتراک گذاشته‌اید؟ به پست‌های اخیرتان نگاهی بیاندازید. آیا فواصل زمانی بین آنها خیلی زیاد است؟ اگر پاسخ‌تان مثبت بود باید بگوییم متاسفانه شما از طرف دیگر بام افتاده‌اید. مخاطبان از شما انتظار مدیریت، زمانبندی مناسب و ثبات دارند. و با ادامه این روش به زودی باید به این فکر کنید که دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

محتوای کپی و غیر خلاقانه

آیا به آنچه که پست کرده و به اشتراک گذاشته‌اید اندیشیده‌اید؟ چند درصد از محتوای صفحه اینستاگرام شما تولیدی و چند درصد آن کپی از صفحات دیگر است؟ مردم به دنبال منابع اصلی می‌گردند پس به جای اینکه کپی بی‌کیفیت و درجه چندم صفحه دیگری باشید؛ خودتان محتوا تولید کنید. محتوایی ارزشمند که مخاطبان‌تان را قانع کند که صفحه شما را در اینستاگرام دنبال کنند. دنبال کنندگان شما به دنبال جریانی از اطلاعات نامنسجم و نامرتبط نیستند. پس زمان بیشتری را برای تولید محتوا صرف کنید. موضوعات به روز را برگزینید و در بیان منحصر به فرد عمل کنید.

محتوای شما کاربردی نیستند

از دیگر دلایلی که در پاسخ به دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ می‌توان نام برد عدم کاربردی بودن محتوا است. محتواها در موضوعات و دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. اگر تنوع لازم را در کتگوری مطالب نداشته باشید، به زودی از گردونه رقابت خارج می‌شوید و شاهد ریزش فالوورهایتان خواهید بود. محتوای کاربردی یعنی آن دسته از محتوایی که کاربران به آن احتیاج داشته باشند و به دلیل همین نیازشان به مطالب شما صفحه‌تان را دنبال کنند. علاوه بر این محتوای کاربردی توسط کاربران سیو خواهد شد که این مسئله تعامل پیج شما را بالاتر برده و منجر به رشد آن می‌شود.

تعامل پایین با دنبال کنندگان

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟

مادامی که اطلاعات به صورت یک طرفه در صفحه شما انتشار می‌یابند، همواره شاهد ریزش فالوووهایتان خواهید بود. پس تعامل را آغاز کنید. به کامنت‌ها پاسخ دهید. گفت و گو را آغاز کنید و از دنبال کنندگان‌تان با نظرسنجی، باکس‌های سوال و.. بخواهید تا با شما ارتباط بیشتری داشته باشد. بگذارید دنبال کنندگان شما بدانند پشت این صفحه شخصی واقعی حضور دارد که به نظرات آنها اهمیت می‌دهد. توجه داشته باشید که کاربران فضای مجازی انتظار پاسخ سریع دارند. حتی اگر نمی‌توانید در ساعات اولیه به تمامی کامنت‌ها پاسخ دهید، ایرادی ندارد. اما به خاطر داشته باشید فالوورهایتان نباید چندین روز معلق بمانند. اگر به این مسئله بی توجه بودید و مخاطبان‌تان را بدون پاسخ گذاشتید، دیگر به این سوال فکر نکنید که دلایل ریزش فالوور در اینستاگرام چیست؟ شما همین حالا یکی از این دلایل را انجام داده‌اید!!

جانبداری از گروهی خاص

اگر در صفحه اینستاگرام‌تان از گروه سیاسی خاص، تیم ورزشی ویژه و یا گروه‌های مذهبی دیگری حمایت کنید ممکن است فالوورهایتان را از دست بدهید. سعی کنید تا آنجایی که می‌توانید بی‌طرف باشید و مسائلی را مطرح نکنید که باعث رنجش خاطر برخی از فالوورهایتان شود. بگذارید با مثالی این مسئله را روشن تر کنیم. تصور کنید شما محصولات بهداشتی تولید کرده و می‌فروشید. و می‌دانید تعداد زیادی از مشتریان شما افراد مذهبی هستند. آنوقت اگر شما مطلبی در مخالفت با امور مذهبی یا تمسخر اعتقادات آنها را به اشتراک بگذارید، قطعا با ریزش فالوور روبرو خواهید شد. و مجبور خواهید شد به دنبال پاسخ پرسش دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ باشید. پس بهتر است عقاید شخصی خودتان را تا حد امکان تحمیل نکنید.

نداشتن قاب کلی و انسجام در پیج

دلایل ریزش فالوور اینستاگرام

علاوه بر آنکه چه تولید می‌کنید، اینکه مطالب را چطور ارائه می‌کنید هم اهمیت دارد. اگر ظاهر پیج شما بهم ریخته و نامرتب است مطمئن باشید که دنبال کنندگان خودتان را از دست می‌دهید. پس برای صفحه‌تان قالب تصویری طراحی کنید. پست‌های صفحه شما باید منظم بوده و از تم مخصوصی پیروی کنند. اگر ویدئو منتشر می‌کنید حتما برای آن کاور در نظر بگیرید. کاور باید جذاب و خاص باشد. در کپشن تمامی ابهامات را برطرف کنید. اگر مسئله‌ای هست که در عکس یا ویدئو شما بیان نشده است و به نوعی جا مانده، حتما در کپشن آن را بنویسید. اگر صفحه اینستاگرام شما، کاری است و خودتان فرصت مدیریت آن را ندارید حتما از یک گرافیست و یک ادمین کمک بگیرید. با طراح گرافیک‌تان به خوبی صحبت کرده و برای صفحه‌تان هویت بصری مشخصی  را در نظر بگیرید.

فایل‌هایی که با دقت و در نهایت زیبایی توسط طراح شما آماده شده‌اند، توسط ادمین بارگذاری شده و بهترین نتیجه از این همکاری حاصل خواهد شد. اما اگر خودتان تمایل به مدیریت صفحه و تولید محتوا به صورت شخصی دارید نیز، جای نگرانی وجود ندارد. به لطف آموزش‌های رایگان یوتیوب اگر تلفن هوشمند و یک دستگاه کامپیوتر شخصی داشته باشید به راحتی الفبای تولید فایل گرافیکی در فتوشاپ را خواهید آموخت. و سپس می‌توانید با استفاده از آموخته‌هایتان محتوا تولید کرده و مانع ریزش فالوورهایتان شوید. و دیگر احتیاجی نیست پرسش دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ را جستجو کنید.

از فالوور فیک استفاده می‌کنید

علت ریزش فالوور اینستاگرام

همانطور که می‌دانید اینستاگرام اکانت‌هایی که فیک بوده و توسط ربات‌ها ساخته شده باشند را پیدا کرده و مسدود می‌کنند. وقتی شما فالوور فیک خریداری می‌کنید، بعد از مدتی تعداد فالوور شما شروع به ریزش می‌کند. چرا که اینستاگرام در هر نوبت تعدادی از آنها را از دسترس خارج کرده که به طبع از میان فالوورهای شما نیز کسر خواهند شد. علاوه بر این ادامه این روند در صفحه شما، اینستاگرام را قانع می‌کند که شما متقلب هستید و صفحه شما را می‌بندد و یا حداقل برای مدتی مسدود می‌کند. از طرفی دیگر دنبال کنندگان واقعی شما نیز از دیدن آمار فالوور فیک‌تان نسبت به شما بی‌اعتماد می‌شوند و ممکن است شما را آنفالو کنند.

Shadowban

علل مختلف ریزش فالوور اینستاگرام

شاید این بار پاسخ سوال دلایل ریزش فالوور اینستاگرام چیست؟ برای شما shadowban باشد. شادو بن در زبان انگلیسی معنای سایه‌بان می‌دهد. و در اصطلاح به حالت گم شدن یا سایه‌وار شدن اکانتی در اینستاگرام می‌گویند. اینستاگرام برای تنبیه کاربرانی که قوانین آن را نادیده گرفته‌اند از رشد صفحه‌شان جلوگیری می‌کند. وقتی شخصی شادوبن می‌شود، دیگر پست‌هایش در اکسپلورر بالا نمی‌آیند. همچنین در قسمت سرچ تنها با تایپ دقیق آیدی صفحه‌شان می‌شود آنها را یافت. درنتیجه احتمال پیدا کردن صفحه‌شان نیز پایین می‌آید. حتی دامنه این محدودیت تا آنجایی است که اگر از هشتگ‌ها هم استفاده کنند، به علت شادوبن بودنشان با سرچ هشتگ مربوطه پست آنها برای دیگر کاربران بالا نمی‌آید.

شاید برایتان سوال باشد چرا کاربری شادوبن می‌شود؟ در پاسخ این سوال باید گفت دلایل فراوانی برای این مسئله وجود دارد. برای مثال استفاده نادرست از هشتگ‌ها. اگرچه هشتگ‌ها باعث پیدا شدن صفحات ما در اکسپلور اینستاگرام به واسطه سرچ کاربران می‌شوند. استفاده نادرست از آنها نیز دقیقا نتیجه عکس خواهد داشت. اگر از هشتگی که توسط اینستاگرام ممنوع شده است استفاده کنید، شادوبن خواهید شد. هشتگ‌های غیر مرتبط با محتوای پست شما، هشتگ‌های مشابه متوالی و همچنین تعداد زیاد هشتگ‌ها زیر پست شما، هر کدام به نوعی باعث تضعیف صفحه اینستاگرامی شما می‌شوند.

برای اینکه فالوور‌هایتان را از دست ندهید و هر روز به تعداد آنها بیافزایید، لازم است هوشمندانه عمل کنید. به قوانین احترام بگذارید، اینستاگرام را دور نزنید و صبور باشید. قطعا جذب فالوور زمان گیر و دشوار خواهد بود. اما نگهداشتن آن حتی از جذبش هم دشوار تر است. پس فراموش نکنید که به روز باشید و خلاق و به جای کپی برداری از صفحات دیگر، محتوای ویژه خودتان را ارائه کنید.

مقالات دیگر

10 استراتژی مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

محدودیت های اینستاگرام

9 روش برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات اینستاگرام

خدمات تلگرام

خدمات بازی