افزایش فالوور اینستاگرام

10 استراتژی مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

10 استراتژی مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب ترین توی ایران به حساب می آید. با فیلتر شدن تلگرام، اینستاگرام محبوبیت بیشتری پیدا کرده و به همین دلیل هر کجا که مخاطبان زیادی در اون فعالیت داشته باشند بهترین مکان برای تبلیغات، بازاریابی، برند سازی و در کل راه اندازی کسب و کار جدیدی محسوب می شود. همانطور که آگاه هستید ارزش هر کسب و کاری در اینستاگرام بستگی به تعداد فالوور هایش دارد. پس فالوور در اینستاگرام از ارزش زیادی برخوردار است.

10 روش کاربردی و مهم افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام هدفی که نیازمند تلاش و پیگیری بسیار زیادی است. به طور کلی بازاریابی محتوایی بازدهی خود را در بلندمدت نشان می‌دهد و جذب فالوور کاری نیست که در یک هفته یا یکماه انجام شود. با رعایت کردن چند نکته می‌توانید به رشد خود در اینستاگرام سرعت بدهید.

1. مخاطبین هدف خود را بشناسید

قبل از شروع هرکاری شما ابتدا باید به شناسایی دقیق مخاطبان هدف و رفتار و سلیقه آن‌ها بپردازید. این کار، یک اقدام مهم و اساسی برای هر کسب و کاری محسوب می شود. زمانی که شما آگاه باشید که برای چه گروهی از مردم محتوا تولید و منتشر می کنید، در نتیجه مدیریت صفحه اینستاگرام شما هم بهتر می شود. باید با سلیقه و علایق مخاطبان خود به خوبی آشنا باشید و از این آگاه باشید که آن ها به دنبال چه نوع محتوایی یا محصولی هستند. با شناخت دقیق تر رفتار مخاطبان خود، راه های جذب فالوور در اینستاگرام هم بهتر نتیجه می دهد.

2. بیو و پروفایل جذاب داشته باشید

در قدم دوم شما باید برای پیج اینستاگرام خودتان پروفایلی جذاب داشته باشید. پروفایل مثل ویترین مغازه شماست همچنین پروفایل نمایانگر و معرف کسب وکار شما در اینستاگرام است. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و حرف اول و آخر را در اینستاگرام تصاویر می زنند. شما باید تصاویر جذاب و خلاقانه تولید کنید و در پروفایل تان منتشر کنید. طوری که در نگاه اول کاربران مجذوب پروفایل پیج شما بشوند و تمایل پیدا کنند تا شما را دنبال کنند. پیج های جذاب زیادی وجود دارند که فقط به خاطر جذابیتی که دارند، توسط افراد دنبال می شوند.

افزایش فالوور اینستاگرام

پیج اینستاگرام دیجی کالا یک مثال خوب برای یک پروفایل زیبا و کاربردی است. شما برای اینکه درک بهتری داشته باشید و برای اینکه بتوانید برای بیو و پروفایل خودتان الگو برداری کنید می توانید از همچین فروشگاه هایی برای الگو استفاده کنید تا پروفایلی بهینه و جذاب داشته باشید.

3. تولید محتوا

افزایش فالوور اینستاگرام

تولید محتوا یکی از مهم ترین کار ها برای ارائه خودتان به کاربران و افزایش فالوور اینستاگرام است. در واقع به می گویند تولید محتوا پادشاه است یعنی محتوا از اهمیت زیادی بر خوردار است. محتوای هدفمند داشته باشیدبرای شروع تولید محتوا برای پیجتان از خودتون بپرسید که دقیقا چیکار میکنید و هدفتون از افزایش فالوور در اینستاگرام چیست؟ برای کسب وکار خودتون؟ برای شهرت؟ یا برای آموزش؟حالا که متوجه شدید که چه مطالبی میخواید توی اینستاگرام خودتون بزارید حتما اونها رو دسته بندی کنید.

حتما هدف خودتون رو از پست گذاشتن در اینستاگرام مشخص کنید.اینکه چه پست هایی میخواید منتشر کنید؛ هنری، محصولات تولیدی، عکسایی از زندگی روزمره ی خودتون، اشعار خودتون… یا اینکه در نظر دارید برای کسب و کار و یا بیزنس خودتون تصاویر منتشر کنید.

4. هشتگ

افزایش فالوور اینستاگرام

هشتگ ها در اینستاگرام نقش بسیار مهمی برای دیده شدن شما هستند البته به شرطی که از هشتگ ها به درستی استفاده کنید. چون اگر به درستی استفاده نکنید ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. افرادی هستند که از طریق هشتگ ها به دنبال محتوا یا محصول مورد نظر خود می روند شما با هشتگ گذاری درست می توانید این افراد را برای پیج خودتان جذب کنید. این کار هم باعث افزایش فروش شما می شود و هم باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود.

پیشنهاد : برای درک بهتر از هشتگ ها و دیدن لیست پر بازدید ترین هشتگ های اینستاگرام می توانید مقاله هشتگ اینستاگرام را بخوانید.

5. تعامل داشته باشید

یکی از سودمند ترین روش هایی که در فعالیت های خود در اینستاگرام می توانید انجام دهید تعامل داشتن با پیج های هم حوزه خودتان است. اگر در اینستاگرام فعال باشید نیازی نیست به دنبال هم حوزه ای های خود بگردید. به طور طبیعی با آن ها برخورد می کنید فقط کافی است با آن ها رابطه برقرار کنید.

سعی کنید که پیج های مرتبط به حوزی کاری خود را فالو کنید و پیگیر فعالیت های آن ها در اینستاگرام باشید. از طریق دایرکت با آن ها در تماس باشید و سعی کنید هر از گاهی با آن ها تبادل داشته باشید. تبادل با پیج های هم حوزه خود باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما می شود و همچنین هدفمندترین افراد را برای کسب و کار شما به ارمغان می آورد.

6. مسابقه برگزار کنید

راه های افزایش فالوور اینستاگرام

شاید شما هم در مسابقات اینستاگرامی شرکت کرده باشید حتی اگر شرکت نکرده باشید. متوجه اعلان های مربوط به منشن شدن توسط افراد دیگر در مسابقات را دیده باشید. هنگامی که پست مربوط به آن منشن را باز می کنیم، متوجه می شویم که یک مسابقه است و فرد موردنظر برای شرکت در آن شما را منشن کرده است.

اگر صفحه برای شما مفید باشد، شاید شما آن صفحه را دنبال کنید و به همین راحتی آن صفحه به افزایش فالوور اینستاگرام خود کمک کرده است. این اتفاق به راحتی می تواند برای پیج اینستاگرام شما هم پیش بیاید تنها کافی است یک مسابقه اینستاگرامی جذاب طراحی و برگزار کنید. یکی از کارهای هیجان انگیزی که می‌تواند منجر به افزایش فالوور در اینستاگرام شود. برگزاری مسابقه های هیجان انگیز است. کاربران علاقه زیادی دارند تا بدون هزینه چیزی برنده شوند.

7. در پست گذاشتن استمرار داشته باشید

روزانه حداقل یک پست را ارسال کنید و تلاش کنید که همگی متمرکز روی تم خاصی باشند. مطمئن باشید که اینستاگرام فعال‌ترین کاربران در تمام پلتفرم ها را دارد کاربرانی که ساعت به ساعت این اپلیکیشن رو چک میکنند. با فعال بودن در ارسال پست، نه تنها برند شما زنده و پویا نشان داده می شود. پست‌هایی که بازدید خوبی دارند به طور خودکار در بخش Explore به نمایش در می آیند، با این اوصاف، هرگز از تلاش خود دست نکشید.

8. زمان بندی برای ارسال پست

کاربران در بعضی از ساعات شبانه روز به عنوان مثال ساعت 8 شب فعالیت بیشتری در اینستاگرام دارند که البته این مسئله بستگی به موضوع پیج و کاربران آن دارد. دلیل آن هم این است که بسیاری از کاربران اینستاگرام در ساعت های اداری مشغول فعالیت در مدرسه، دانشگاه، محل کار و… هستند و فرصت چک کردن اینستاگرام را ندارند. از طرف دیگر، ساعت های بیکاری افراد که معمولاً بین ساعت 8 تا 11 شب است، استفاده از اینستاگرام بیشتر می شود.

اگر صفحه اینستاگرام خود را بیزینس کرده باشید، به کمک ابزار آمار اینستاگرام به راحتی می توانید این موضوع را تحلیل کنید و متوجه شوید که کاربران در کدام ساعت های شبانه روز بیشتر از صفحه شما بازدید می کنند. هر چقدر زمان انتشار پست شما مناسب تر باشد، تعامل کاربران با صفحه شما افزایش پیدا می کند. دلیل آن هم بازدید تعداد بیشتر کاربران از پست ها و استوری های شما است و این مسئله کمک زیادی به افزایش تعامل می کند. در نهایت با استفاده از بخش آمارها می توانید بهترین زمان برای پست گذاشتن در پیج خود را پیدا کنید.

9. از استوری غافل نشوید

هر 24 ساعت نزدیک به ۱۰۰ میلیون استوری اینستاگرام ایجاد می شود. با استفاده از استوری اینستاگرام، محتوای شما قابلیت دیده‌ شدن بیشتری پیدا می کند. این بدین معناست که در اینستاگرام، باید به ‌طور منظم استوری خودتان را به‌روزرسانی کنید تا در صف اول فید استوری باقی بمانید. به‌علاوه، الگوریتم شبکه‌های اجتماعی به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌ تا پست‌ها برای کاربران فعال بیشتر نمایش داده شود.

10. تگ لوکیشن

اگر می خواهید پست های شما توسط افراد بیشتری دیده شود حتما از تگ لوکیشین برای پست های خود استفاده کنید. چون اینستاگرام این قابلیت را دارد که پست های مرتبط را به افرادی که در آن منطقه حضور دارند نشان دهد. این کار به طرز عجیبی باعث افزایش دنبال کنندگان شما در نتیجه افزایش فالوور اینستاگرام می شود.

محصولات ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خدمات اینستاگرام

خدمات تلگرام

خدمات بازی